No 1. árverési tétel – 2025 Április 06. – Starting price: 8,000,000,- (20,000,- EUR)
Austrian Hussars at a briefing
No 1. árverési tétel – 2025 Április 06.
Kikiáltási ár: 8,000,000,- (20,000,- EUR)
Becsült érték: 15,000,000,- – 20,000,000,-
Méret: 70 x 80 Vászon olajfestmény
19. századi osztrák festő, Olaj vászon kép, kiváló állapotban rendkívül részlet gazdag. Jobbra lent Herrer 840 jelzés látható.
Történelmi háttér:
Linzz környéke fontos hadszíntér volt több történelmi időszakban, különösen a napóleoni háborúk idején. Huszárok, a könnyűlovasság különleges alakulataként, sok jelentős csatában játszottak szerepet ebben az időszakban. Néhány Linz környékén vívott csata, amelyben huszárok is részt vettek:
1. 1805 – Napóleoni háborúk: Ulmi hadjárat
Az 1805-ös hadjárat során Linz közelében is folytak harcok, különösen az Ulmi csata alatt, ahol Napóleon erői jelentős osztrák és orosz csapatokat győztek le. A huszárok feladata többek között a felderítés és a gyors támadások voltak a nagyobb ütközetek előtt és után. Linz városa ebben az időszakban fontos stratégiai pont volt, és a huszárok támogatták a Habsburg haderő mozgását és védelmét.
2. 1809 – Napóleoni háborúk: Aspern–Esslingi csata
Az 1809-es hadjárat során Napóleon seregei ismét behatoltak Ausztriába, és Linz környéke is része volt a francia és osztrák csapatok manővereinek. A híres Aspern–Esslingi csata, amely Napóleon első nagy veresége volt, nem messze Linztől, a Dunán túl zajlott. A huszárok itt is részt vettek a harcokban, elsősorban gyors portyázó és felderítő szerepkörben, valamint a franciák utánpótlási vonalainak zaklatásában.
3. 1800-as évek – Felkelések és kisebb csaták
A 19. század első felében az osztrák hadsereg különféle felkelések és kisebb konfliktusok során is bevetette a huszárokat, különösen a Habsburg Birodalom határvidékein. Bár Linz nem volt a legjelentősebb hadszíntér, a környékbeli kisebb ütközetek és katonai mozgások során a huszárok fontos szerepet játszottak, mivel gyors és mobil egységeik jól alkalmazkodtak a dombos, vidéki terepviszonyokhoz.
Regisztráljon az árverés honlapján, hogy részt tudjon venni az árverésen. The auction will take place on 6 April 2025 at 14:00 on Öttevény at Földváry Castle, where a large-scale antiques fair will be held in a good atmosphere. The antiques fair will be held in the courtyard of the castle and the auction will take place in the inner courtyard of the castle. You can follow the auction live online on our YouToube channel.
Ossza meg a fenti információkat barátaival vagy ismerőseivel: